Pagina de start a forumului DENIPLANT -Lider in terapia psoriazisului cu plante DENIPLANT -Lider in terapia psoriazisului cu plante
Forumul bolnavilor de psoriazis

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Sperante

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului DENIPLANT -Lider in terapia psoriazisului cu plante -> TERAPIE DE GRUP
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Elma

Data inscrierii: 10/Mai/2007

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2007 10:18 am    Titlul subiectului: Sperante Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

Sunt Elma si, de curand, m-am alaturat si eu grupului. Am inceput tratamentul de cateva zile si astept cu nerabdare sa vad cand apar rezultatele. De cativa ani de cand ma confrunt cu psoriasis-ul, am urmat tratamente alopate, homeopate si cu diverse ceaiuri. Am reusit numai ca "petele" sa nu se inmulteasca sau sa se mareasca. Sunt convinsa ca tratamentele naturale au o mare eficienta, iar o boala trebuie tratata intai din interior, chiar daca se manifesta pe piele. Sa-auzim numai de vindecari !

Elma
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zambaretzu

Data inscrierii: 11/Mar/2007

MesajTrimis: Mie Mai 16, 2007 8:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bine ai venit pe forum..sanatate multa!
Sus
Elma

Data inscrierii: 10/Mai/2007

MesajTrimis: Mie Mai 16, 2007 8:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Zambaretzu,

Multumesc pentru urare si sper ca toti cei din grup sa impartaseasca din experienta lor.

Eu continuu tratamentul in mod disciplinat. Nu au trecut decat doua saptamani de cand l-am inceput, dar sunt optimista in privinta rezultatelor.

Toate bune,

Elma
Sus
dragulinmihaela

Data inscrierii: 15/Mar/2007

MesajTrimis: Vin Mai 18, 2007 10:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna Elma,
ma bucur pentru tine ca ai inceput tratamentul si iti doresc din suflet ca organismul au sa raspunda pozitiv la Deniplant si sa te vindeci.
din experienta mea pot sa-ti dau un sfat ,nu intrerupe tratamentul nici o zi eu am simtit pe pielea mea am intrerupt si nu a a fost deloc bine.
sunt 10 ani de de cand sunt diagnosticata cu psoriazis si pentru mine Deniplant e sigurul remediu in calea spre vindecare.
multa sanatate, rabdare si sa auzim numai vesti bune despre tine
Sus
badianualexandru

Data inscrierii: 10/Sep/2007

MesajTrimis: Joi Sep 13, 2007 7:07 pm    Titlul subiectului: buna ziua Raspunde cu citat (quote)

buna ziua. ma numesc alex si am psoriazis de mai bine de 10 ani, adica de pe la vreo 15 ani (acum am 25). am avut si perioade mai bune, si perioade foarte rele. cam din iunie 2005 pana in aceasta vara nu am mai avut probleme - reusisem cu metotrexat si un gel pt dezintoxicarea ficatului, dar, din pacate, cand m-am intors de la mare anul acesta a avut loc o noua "explozie" . acum am cam pe 90% din suprafata capului, si cam pe 40% din corp, dar nu mai vreau sa incerc ungunentele cu hidrocortizoni, corticoizi, etc... sper sa reusesc cu acest ceai sa ma vindec, vineri o sa merg sa il cumpar. o sa va tin la curent cu evolutia bolii.
numai bine si multa sanatate tuturor !
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului DENIPLANT -Lider in terapia psoriazisului cu plante -> TERAPIE DE GRUP Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum